Koç Üniversitesi’nde 7/24 açık bilgisayar laboratuvarları ders yapıldığı gibi çalışma amaçlı da kullanılabilir. Bu laboratuvarlardaki bilgisayarlar ile ses ve görüntü sisteminin donanım desteği Bilgi Teknolojileri Direktörlüğümüz tarafından verilmektedir.

Bilgisayarları kullanabilmeniz için KU hesabınızı kullanmanız gerekmektedir.

Bu laboratuvarlardaki bilgisayarlarımız data kaydetmemektedir. Bilgisayar veya oturum  her kapatıldığında oturumunuz açıkken kaydedilmiş bütün veriler silinmektedir. Bu nedenle çalışmalarınızı kendinize ayrılan home dizinlerinize veya harici belleklerinize kaydedeniz.

[icon icon=”file”] Laboratuvarlarımızda kurulu olan programlarım listesine buradan ulaşabilirsiniz.

[icon icon=”file”] Laboratuvarlarımızdaki bilgisayar sayılarını ve özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

[icon icon=”file”] Laboratuvarlarımızdaki ses ve görüntü sistemleri  özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Koç Üniversitesi’nde hizmet veren IT-SP ( IT Hizmet Ortağı ) Ofis ile irtibata geçerek kişisel cihazlarınız ( bilgisayar ve bilgisayar yan ürünleri, tablet, telefon ) için destek alabilirsiniz.

IT-SP ofisine 1926 nolu dahili telefondan (dışarıdan 0212 338 1000 dahili 1926) veya itsp@ku.edu.tr adresine destek konusunu içeren bir e-posta göndererek ulaşmak mümkündür.

Koç Üniversitesi ortak alanlarında yaklaşık 150 adet bilgisayar 7/24 kullanım için bulunmaktadır.  Bilgisayarları kullanabilmeniz için KU Net ID hesabınızı kullanmanız gerekmektedir.

Ortak alan bilgisayarlarımız; Kütüphane, Öğrenci Merkezi -1.kat, Yurt binaları dinlenme odalarında bulunmaktadır. Ayrıca Fakülte binaları girişlerinde de kiosk laptop larımız bulunmaktadır. Kütüphane, Öğrenci Merkezi -1.kat ve yurtlardaki bilgisayarlarımız sanal bilgisayarlardır. Sanal bilgisayarlarımız ekranların arkasına monte edilmiştir. Üzerlerinde usb , kulaklık ve mikrofon girişleri bulunmaktadır.

Bu bilgisayarlarımız da yine kendi üzerlerinde data kaydetmemektedir.Datalarınızı kendinize ayrılan home dizinlerinize veya harici belleklerinize kaydetmeniz gerekmektedir.

Ortak alan bilgisayarlarımız;  Kütüphane, Öğrenci Merkezi -1.kat, Yurt binaları dinlenme odalarında bulunmaktadır. Ayrıca Fakülte binaları girişlerinde de kiosklarımız bulunmaktadır.  Kütüphane ve Öğrenci Merkezi -1.katdaki bilgisayarlarımız sanal bilgisayarlardır.  Sanal bilgisayarlarımız ekranların arkasına monte edilmiştir. Üzerlerinde usb , kulaklık ve mikrofon girişleri bulunmaktadır.

Bu bilgisayarlarımız da yine kendi üzerlerinde data kaydetmemektedir.Datalarınızı kendinize ayrılan home dizinlerinize veya harici belleklerinize kaydetmeniz gerekmektedir.

Koç Üniversitesi bünyesinde bulunan yaklaşık 100 adet sınıfın desteği Bilgi Teknolojileri Direktörlüğümüz tarafından verilmektedir. Her sınıfımızda data projektör ve ses sistemi bulunmaktadır. Gerektiğinde tepegöz de temin edilmektedir.

Sınıflarımızdaki ses ve görüntü sistemleri ile bilgiler aşağıdaki tablolarda yer almaktadır:

CASE     ENG     SCI     SOS    ÖĞRENCİ MERKEZİ    ODEON ( GRT ) ODITORYUMLAR

Koç Üniversitesi kampüslerinde 180 adedi ağ yazıcısı olmak üzere yaklaşık 250 adet yazıcı ile hizmet verilmektedir. Koç Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri KU NetID hesaplarını kullanarak bu yazıcıları kullanabilirler. Yazıcıları bilgisayarlarınıza eklemek için Find-Me Printing sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Öğrencilerimizin hesaplarına  her dönem başında 35TL’lik sayfa yazıcı kotası IT tarafından yüklenir.

Dönem içinde yazıcı kotası bitmiş olan öğrencimiz IT’ye banka dekontu ile başvurmalıdır.

Yazıcı (çıktı) kotanızı çevrim içi kontrol edebilir ve hesap işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Fotokopi cihazlarının desteği IT tarafından verilmemektedir. Fotokopi cihazlarına destek almak için elektroser@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.