Koç Üniversitesi’nde 7/24 açık bilgisayar laboratuvarları ders yapıldığı gibi çalışma amaçlı da kullanılabilir.

Ses ve görüntü sistemlerinin desteği Teknik Operasyonlar Direktörlüğü tarafından verilmektedir.

Bilgisayar Laboratuvarları ve ortak alanlardaki client ları KU hesabınız ( KU NetID ) ile giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Bu bilgisayarlarımız kendi disklerine data kaydetmemektedir. Bilgisayar veya oturum  her kapatıldığında oturumunuz açıkken kaydedilmiş bütün veriler silinmektedir. Bu nedenle çalışmalarınızı kendinize ayrılan home dizinlerinize veya harici belleklerinize kaydedeniz.

Lab PC Specs PC Count *
EngB19 Zero Client 48
EngZ21 Zero Client 38
Eng128 Dell Optiplex 7050 desktop with Intel Core i7 7700 @3.6 Ghz cpu 38
SNA B149 Zero Client 105
SNA B220 Zero Client 35
SNA B242 Zero Client 50

* Lab lar 7/24 açık olduğundan derslerinizde  % -10 pay bırakmanız önerilir.
** Techno PC ler sanal ortama bağlanan kutulardır.

Koç Üniversitesi’nde hizmet veren IT-SP ( IT Hizmet Ortağı ) Ofis ile irtibata geçerek kişisel cihazlarınız ( bilgisayar ve bilgisayar yan ürünleri, tablet, telefon ) için destek alabilirsiniz.

IT-SP ofisine 1926 nolu dahili telefondan (dışarıdan 0212 338 1000 dahili 1926) veya itsp@ku.edu.tr adresine destek konusunu içeren bir e-posta göndererek ulaşmak mümkündür.

Koç Üniversitesi ortak alanlarında yaklaşık 500 adet bilgisayar 7/24 kullanım için bulunmaktadır.  Bilgisayarları kullanabilmeniz için KU Net ID hesabınızı kullanmanız gerekmektedir.

Bu bilgisayarlarımız local disklerinde data kaydetmemektedir. Datalarınızı kendinize ayrılan home dizinlerinize veya harici belleklerinize kaydetmeniz gerekmektedir.

Koç Üniversitesi bünyesinde bulunan 100 üzerindeki sınıfın desteği Teknik Operasyonlar Direktörlüğü tarafından verilmektedir.

Koç Üniversitesi kampüslerinde 200 civarı yazıcı ile hizmet verilmektedir. Koç Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri KU NetID hesaplarını kullanarak bu yazıcıları kullanabilirler. Yazıcıları bilgisayarlarınıza eklemek için Find-Me Printing sayfamızdan faydalanabilirsiniz.

Yazıcı (çıktı) kotanızı çevrim içi kontrol edebilir ve hesap işlemlerinizi yapabilirsiniz. ( link https://papercut.ku.edu.tr:9192/user )

Fotokopi cihazlarının desteği IT tarafından verilmemektedir. Fotokopi cihazlarına destek almak için elektroser@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz