Koç Üniversitesi ve Microsoft Türkiye işbirliğiyle, tüm öğrenciler, idari ve akademik çalışanlar ücretsiz olarak Office 365 platformundan yararlanabiliyor.

Office 365 ile Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, OneDrive ürünlerini bulut üzerinde, dilediğiniz her yerden ve bilgisayardan kullanabilirsiniz.

portal.office.com adresinden KU hesabınızla giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilir, bulutta yer alan uygulamada hazırladığınız belgeleri paylaşabilir, internet üzerinden görüntüleyebilir ya da başka kullanıcılarla birlikte aynı belge üzerinde çalışabilirsiniz. OneDrive hizmeti hem bu belgeleri saklayabilmeniz hem de kişisel dosyalarınız için 1TB büyüklüğünde bir depolama alanı sunuyor.

Bulut hizmetinin yanında, yine portal.office.com adresine girerek Mac ya da Windows ile çalışan 5 farklı cihaz (tablet ya da telefonlarınıza da!) uygulamayı indirebilirsiniz. Lisans anlaşmasının üniversite hayatınızı kapsadığını ve mezun olmanız ya da ayrılmanız durumunda sona ereceğini hatırlatmak isteriz.

Microsoft Office 365 hizmetleriyle ilgili daha çok bilgi için support.office.com adresine başvurabilirsiniz. Aşağıdaki videoda örnek bir kurulumu izleyebilirsiniz.

Elektronik Rehber (eGuide) Koç Üniversitesi’nde rehber tabanlı bilgileri kolayca ve hızla aramanızı sağlayan bir web uygulamasıdır.  Kişiler, yerler ve bilmeniz gerekenleri tek bir noktadan arayabilmenizi sağlar.

Arama yapmak için, lütfen buraya tıklayınız.

Google Apps @ku.edu.tr: Google Apps for Education Koç Üniversitesi’nde e-posta, takvim, sohbet, belge yönetimi, grup ve site desteği hizmetlerini sağlamaktadır.

Google E-mail: Tüm öğretim üyeleri ve öğrenciler Google Apps üzerinden @ku.edu.tr e-postalarına ve takvimlerine erişebilir.

Google Drive: Google Drive, tüm öğretim üyeleri, çalışanlar ve öğrenciler tarafından kullanılabilen bir bulut depolama hizmetidir. Google Docs hizmeti de Google Drive ile bağlantılı şekilde sunulmaktadır. Herhangi bir web tarayıcısından ya da Google Drive’ın kurulu olduğu herhangi bir cihazdan dosyalarınız, klasörleriniz ve Google Docs belgelerinize erişebilirsiniz.

Diğer Google Uygulamaları: Öğretim üyeleri, çalışanlar ve öğrenciler Google Apps hesabı kullanabilirler. Hesabınızla aşağıdaki web tabanlı ortak çalışma uygulamalarına erişebilirsiniz:

  • Google Groups
  • Google Sites
  • Google Talk