Evden Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Güvenlik Adımı1- Oltalama MesajlarıKaynağına güvenmediğiniz, kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyen linkleri içeren e-postaları/mesajları açmayınız. Şüphelendiğiniz durumlarda bizimle iletişime geçiniz.
2- Sahte AramalarTeknik destek vermek, bilgisayarınıza bir uygulama yüklemek gibi amaçlarla bağlantılar, yine sizlerin talebi ve izni doğrultusunda yalnızca Koç Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Departmanı teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Bizim dışımızda gelebilecek şüpheli aramaları veya bağlantı isteklerini dikkate almayınız ve bizimle iletişime geçiniz.
3- Güvensiz AğlarGüvenmediğiniz ağlara bağlanmayınız. Ev ağınızın güvenliğini sağlamak için, modeminizde tanımlı basit parolaları değiştiriniz ve ev internetinizi sadece güvendiğiniz kişiler ile paylaşınız.
4- Basit ParolalarHer tür hesabınız için tahmin edilmesi zor parolalar kullanınız. Kurumsal hesaplarınız için kullandığınız parolaları, sosyal medya, alışveriş sitesi gibi kişisel hesaplarda kullanmayınız. Desteklenen tüm web siteleri ve mobil uygulamalarda mutlaka “MFA Çoklu -Doğrulama” kullanınız. Parola Prosedürü’müze my.ku.edu.tr altından ulaşabilirsiniz.
5- Güncellenmemiş SistemlerPek çok zararlı yazılım eski versiyonlu uygulamalardaki güvenlik açıklarını hedef almaktadır. Kişisel olarak kullandığınız bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi cihazlarınızı mutlaka en güncel sürümde tutunuz.